Miejsce, do którego lecisz jest bezpieczne.
Reżim sanitarny jest na wysokim poziomie.

Działania podejmowane przez służby sanitarne danych krajów mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, dlatego nie lekceważmy lokalnych zaleceń.

Planując podróż w te obszary należy zachować podstawowe środki ostrożności:

  • utrzymuj dystans społeczny,
  • noś maseczkę w miejscach, w których jest to obowiązkowe,
  • często myj / dezynfekuj ręce,
  • stosuj się do podstawowych zasad panujących w danym kraju.

Warto pamiętać, że mimo wysokiego bezpieczeństwa w danym obszarze, nadal obowiązują restrykcje, m. in. w samolotach i na lotniskach. Trzeba wziąć to pod uwagę podczas przygotowań do lotu.

Niezbędna okaże się maseczka, którą przez cały czas warto mieć przy sobie - przyda się nie tylko na lotnisku i w samolocie, ale także w przypadku bardziej zatłoczonych miejsc. Warto zabrać ze sobą również płyn do dezynfekcji rąk - nie jest to duży dodatek do bagażu, ale może okazać się nieoceniony podczas zwiedzania w czasie wycieczki.

Przed i w czasie podróży bądź na bieżąco z komunikatami z wiarygodnych źródeł:

Planuję lot, ale...
Masz w planach podróż, ale zastanawiasz się, czy aby na pewno będzie ona bezpieczna? Z poniższego artykułu, przygotowanego przez dr. Łukasza Durajskiego, dowiesz się, czy jest się czego bać, dlaczego różne państwa wprowadziły restrykcje dla podróżujących, czy seniorzy powinni obawiać się latania i…
Czy jestem bezpieczny jako podróżny?
To pytanie zadają sobie wszyscy planujący i wyruszający w podróż w czasie pandemii. Odpowiedzi na nie udzielił dr Łukasz Durajski, czyli Doktorek Radzi. Działania podejmowane przez służby sanitarne danego kraju mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Jeżeli nie będziemy się d…

Dr Łukasz Durajski

autor bloga Doktorek Radzi i prowadzący program “Pogromcy Medycznych Mitów” w TVN Style, jest lekarzem, rezydentem pediatrii. Studiował na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie oraz na Uniwersytecie Campus Bio-Medico w Rzymie.